اوشکایا نیوز

  • تاریخ: شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۵
  • شناسه خبر: 16121

خاطره مهندس ضرغامی از مخالفت چهره‌های امنیتی با یک مستند

عزت‌الله ضرغامی از روزهای ساخت مستندی در تلویزیون و مخالفت برخی از سیاسیون با آن خاطره‌ای ذکر کرد. ...

عزت‌الله ضرغامی عضو شورای عالی فضای مجازی در کانال تلگرام خود مطلبی با موضوعیت فیلم “ماجرای نیمروز” منتشر کرد و به تجلیل از آن و عوامل سازنده‌اش پرداخت. ضرغامی این فیلم را که در جشنواره امسال فیلم فجر حضور داشت و عنوان بهترین فیلم از نگاه مخاطبان را از آنِ خود کرد قابل تحسین دانست و برای سینمای ایران مبارک خواند. ماجرای نیمروز به کارگردانی محمدحسین مهدویان به حوادث سال‌های اول انقلاب اسلامی می‌پردازد.

ضرغامی همچنین به ذکر خاطره‌ای از ساخت مستند گرگ‌ها که چند سال پیش از تلویزیون پخش شد پرداخت و به مخالفت برخی از سیاسیون با آن اشاره کرد. گرگ‌ها نیز مستندی با موضوعیت فعالیت سازمان مجاهدین خلق بود که در ۱۷ قسمت به کارگردانی مرتضی باقری ساخته شد. متن پیام ضرغامی به این شرح است:

ماجرای نیمروز
یک تیم خوب، جوان و باانگیزه یک اثر ماندگار خلق کردند.
یک فیلم سیاسی و انقلابی محکم که به دلیل برخورداری از شاخصه‌های سینمای حرفه‌ای توانست رتبه‌ی اول نظر تماشاگران را هم از آن خود کند. این رویداد برای سینمای جمهوری اسلامی مبارک و قابل تحسین است.
هماهنگی کارگردان و تهیه کننده محترم که هر دو خوش فکر و آشنا به مأموریت خود هستند نقش مهمی در این موفقیت داشت. سایر عوامل و دست اندرکاران فیلم هم  همینطور، خسته نباشید.
ساخت سریال دیدنی «آخرین روزهای زمستان» با موضوع شهید حسن باقری و فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» با موضوع احمد متوسلیان، تجربه و پشتوانه خوبی برای موفقیت‌ آقای محمدحسین مهدویان کارگردان جوان و ارزشمند کشور برای ساخت «ماجرای نیمروز» بود.
***پی نوشت***
“پس از سقوط صدام، هنگامی که بر اساس مستندات تصویری و صوتی سازمان اطلاعات عراق، مستند «گرگها» را ساختیم با مخالفت برخی سیاسیون و شخصیت‌های امنیتی روبرو شدیم. آنان معتقد بودند که سازمان منافقین کاملاً از بین رفته و اینگونه مستندات آنان را دوباره زنده می‌کند!
پس از پخش قسمت‌های مختلف این مستند و روشن شدن ابعاد خیانت منافقین به ویژه صحنه‌هایی که کادرهای رده بالای سازمان در حال فروش اطلاعات و دریافت پول هستند و یا ملاقات حقیرانه مسعود رجوی با صدام و جملاتی که رد و بدل شد، هیمنه ی این سازمان جهنمی که در شبکه‌های ماهواره‌‌ای چهره‌ای انقلابی و مردمی از خود تصویر می‌کرد به یکباره فرو ریخت و ابعاد خیانت‌ها و جنایت‌های بیشمار آنان یک بار دیگر برای مردم روشن شد. دو سریال «ارمغان تاریکی» و «مرگ تدریجی یک رؤیا» نیز به نوبه  خود در این آگاهی بخشی عمومی تأثیرگذار بود.
سالهاست که اتحادیه اروپا از منافقین حمایت می‌کند و شخصیت‌های معروف آنان، رسماً در تجمع‌هایشان سخنرانی کرده و  از آنان پشتیبانی می‌کنند.
کارنامه‌ی منافقین با ۱۷۰۰۰ ترور که بخش زیادی از آن مردم عادی و کوچه بازار بودند سیاه و ننگین است. اینکه چگونه یک سازمان سیاسی به این مرحله از سقوط و تباهی می‌‌رسد، به نوبه خود آموزنده و قابل توجه و موردنیاز نسل‌های جدید است”.
خاطره مهندس ضرغامی از مخالفت چهره های امنیتی با یک مستند