اوشکایا نیوز

  • تاریخ: پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۶
  • شناسه خبر: 21617

فرماندار اسکو:

توسعه با تحول ذهنی و رفتاری شکل می گیرد

فرماندار اسکو گفت:توسعه با تحول ذهنی و رفتاری شکل می‌گیرد و اخلاق مداری و مسئولیت پذیری دو رکن اساسی در تربیت دانش آموزان محسوب می‌شود. ...

 

به گزارش اوشکایا،مرتضی محمدزاده صبح امروز در مراسم تجلیل از مربیان و معاونین پرورشی شهرستان اسکو اظهار کرد: توسعه با تحول ذهنی و رفتاری شکل می‌گیرد و اخلاق مداری و مسئولیت پذیری دو رکن اساسی در تربیت دانش آموزان محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت مقوله تربیت در کنار آموزش افزود: متاسفانه در حال حاضر عمده توجه نظام آموزش و پرورش، آموزش است و تربیت همگام با آموزش پیش برده نمی‌شود و تا حدودی به فراموشی سپرده شده است و فراموش کردیم که توسعه بنیادین با تحول علمی و فناوری محقق نمی‌شود بلکه در تحول ذهنی و رفتاری افراد جامعه است که شکل و معنی پیدا می‌کند.

فرماندار اسکو خاطرنشان کرد: نظام آموزشی ما این آسیب را دارد که نمی‌تواند انسانی با پذیرش نقش‌های اجتماعی پرورش دهد و بیشتر در تلاش برای پرورش علمی است و تربیت اجتماعی دانش آموزان در نظام فعلی آموزشی کم رنگ شده است.

محمد زاده در پایان گفت:باید بدانیم روزی می‌توانیم به پیشرفت با مفهوم واقعی برسیم که به فکر تربیت اجتماعی انسان باشیم نه صرفاً نظام آموزشی دکتر و مهندس ساز.

یحیی نجابت نیز در این مراسم با گرامیداشت هشت اسفند سالروز تأسیس نهاد امور تربیتی در آموزش و پرورش با با یادی از شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: فلسفه تشکیل این نهاد، توجه ویژه به تربیت نسل آینده براساس موازین اسلامی درکنار توجه به بعد آموزشی دانش آموزان بود.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان اسکو در ادامه تصریح کرد: امور تربیتی زیباترین تجلی گاه تربیت اسلامی است و مربیان ارزشمند زمینه رشد و بالندگی این فرهنگ ناب و انسان ساز را با مجاهدت، حضور و عزم و اراده راسخ ، راه پرحلاوت تربیت را در مدارس استان فراهم می‌کنند.

وی تصریح کرد: روز هشتم اسفند فرصت مناسبی برای یادآوری جایگاه و اهمیت تربیت اسلامی در آموزش و پرورش بوده و آموزش و پرورش دو بال پیشرفت دانش آموزان است که توجه صرف به هر کدام از آنها موجب پویایی مجموعه دستگاه تعلیم و تربیت خواهد شد.

گفتنی است در پایان مراسم با اهدای لوح تقدیر از مربیان ، معاونین پرورشی و مشاوران مدارس شهرستان اسکو تقدیر شد.

انتهای پیام/