اوشکایا نیوز

  • تاریخ: یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۳
  • شناسه خبر: 21644

تاکید معاون فرماندار اسکو برای اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا به شهرداران

معاون فرماندار اسکو با تاکید به تهیه برنامه از طریق شهرداری ها برای تفکیک زباله از مبدا در سطح شهرها درخواست کرد سیاست‌های تشویقی و اطلاع رسانی و راهنمایی در این زمینه بسیار مفید و موثر خواهد بود. ...

به گزارش اوشکایا،علیرضا رجبی ظهر امروز در جلسه مدیریت پسماند شهرستان اسکو با اشاره به سابقه فرهنگی و تاریخی منطقه اظهار داشت: زباله و پسماندها در جامعه امروزی یکی از معضلات اساسی زندگی بشر بوده و چنانچه مدیران و شهرداری ها برنامه خوبی در این رابطه ارائه کنند؛ مردم همکاری لازم را خواهند نمود.

وی ضمن تاکید به تهیه برنامه از طریق شهرداری ها برای تفکیک زباله از مبدا در سطح شهرها درخواست  کرد سیاست‌های تشویقی و اطلاع رسانی و راهنمایی در این زمینه بسیار مفید و موثر خواهد بود.

معاون فرماندار اسکو با اشاره به آمار تولید پسماند و زباله شهرهای تابعه که بعضا آمار بالایی دارد تصریح کرد: زباله تر از آلوده کننده های اساسی طبیعت و محیط زیست بوده و شهرداران و شهروندان عزیز باید در این رابطه دقت لازم را داشته باشند که حداقل زباله خشک باشد.

رجبی با اشاره به نزدیکی پایان سال و عید نوروز از متولیان امر به ویژه شهرداری ها، راهداری و دهیاران خواست تا نسبت به پاکسازی محیط شهر و روستا و جاده اقدام نموده و به موضوع پسماند و جمع‌آوری آنها توجه جدی داشته باشند.

معاون فرماندار اسکو در پایان گفت: شرایط زیست محیطی ما به گونه ای است که ضرورت ایجاد پلیس آب و پلیس زیست ‌محیطی به شدت احساس می‌شود و کشورهای توسعه یافته از این اقدام های بازدارنده نفع برده‌اند.