اوشکایا نیوز

  • تاریخ: دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۲
  • شناسه خبر: 21672

آموزش و پرورش با کمبود ۴۰۰ هزار نیروی انسانی مواجه خواهد شد

رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه به مرور زمان نیروهای این وزارتخانه بازنشسته می‌شوند، گفت: در سال ۱۴۰۰ با کمبود ۴۰۰ هزار نیروی انسانی مواجه خواهیم شد. ...

 محمد حسین کفراشی در آیین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه همدان در شاخص های ارزیابی از استان‌های موفق است، افزود: باید در خدمت‌رسانی هر آنچه در توان است انجام داد چرا که آموزش و پرورش به عنوان دستگاهی مهم با جامعه در تعامل است.

کفراشی با تاکید بر تلاش برای تامین زیرساخت نیروی انسانی در آموزش و پرورش، عنوان کرد: معلمان آیندگان را تربیت می‌کنند و اگر به معلم توجه شود به توسعه پایدار خواهیم رسید.

وی با بیان اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید تمام دغدغه نهادها، آموزش و پرورش باشد و این امر را در عمل ثابت کنند، گفت: متأسفانه این انتظار بیشتر به حرف است و در عمل دیده نمی شود.

رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش باتاکید براینکه معلم نباید هیچ دغدغه‌ای داشته باشد، افزود: جذب، تربیت و نگاه داشت خوب فرایندهای مهم در مدیریت آموزش و پرورش هستند.

وی با بیان اینکه باید انگیزه ایجاد کرد و برای تربیت فضای کافی داشت و حرمت معلمان را حفظ کرد، ادامه داد: معلمان نجیب هستند و اعتراض آنها نیز نجیب است.

نباید پرداخت مطالبات سال‌های سال به طول بینجامد

کفراشی با تاکید براینکه نباید پرداخت مطالبات سال‌های سال به طول بینجامد، عنوان کرد: آموزش و پرورش باید محور و زیرساخت باشد و فضایی پویا و فعال ایجاد شود.

وی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ قریب به ۴۰۰ هزار کمبود نیروی انسانی خواهیم داشت چراکه به مرور زمان نیروهای آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند، عنوان کرد: یکی از نیازهای آموزش و پرورش جذب و تأمین نیروی انسانی خوب است.

رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه معلمان باید از صلاحیت و توانمندی برخوردار باشند، تاکید کرد: باید انتقادپذیر بود و جذب حداکثری داشت و نباید اشتباه یک نفر را بزرگ جلوه داد چراکه همه ما انسان هستیم و دچار اشتباه می‌شویم.

وی با بیان اینکه مدیر باید اهل مشورت و مکتب باشد و به تعالی انسان توجه کند کمااینکه تقوای شخصی و سیاسی داشته باشد، گفت: یک مدیر باید رعایت ادب، احترام، حفظ حرمت و کرامت انسانی را مد نظر داشته باشد.

وی با تاکید بر تلاش برای تربیت دانش‌آموزان اسلامی اضافه کرد: دشمن با راه انداختن فضای مجازی قصد تخریب دارد چراکه حرکت در فضای مجازی همانند حرکت بر روی شمشیر دولبه است.

کفراشی با طرح این سئوال که چه آموزش‌هایی در این فضا به دانش‌آموزان داده می‌شود؟ ادامه داد: استفاده از فضای مجازی سبب می‌شود آسیب‌های اجتماعی همچون بلوغ‌ زودرس، خشم و خشونت در جامعه افزایش یابد بنابراین باید فضایی را ایجاد کنیم که دانش‌آموزان در امنیت رشد کنند.

تلاش برای ترویج فرهنگ گذشت و ایثار در مدارس

رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر تلاش برای ترویج فرهنگ گذشت و ایثار در مدارس عنوان کرد: متأسفانه رقابت بدون همدلی را ترویج می‌دهیم.

مدیرکل سابق آموزش و پرورش همدان نیز با بیان اینکه نباید لحظه‌ای از یاد خدا غافل شد، گفت: کسی که خدا را فراموش کند خود را نیز فراموش خواهد کرد.

مصطفی خراعی با بیان اینکه طی یک سال و نیم گذشته شرایط مالی آموزش و پرورش مناسب نبود، گفت: علیرغم سختی‌ها امن‌ترین دوران را طی کردیم و بهترین رابطه را با دستگاه‌ها و نهادهای استان داشتیم.

مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان همدان با تأکید بر اینکه برای ماندن تلاش نکردم زیرا معتقدم که عزت و ذلت بر اساس سنت الهی دست خداست، یادآور شد: در عین احترام از حقوق آموزش و پرورش دفاع کردم و زیر بار حرف زور نرفتم.

وی با بیان اینکه اگر امروز از من بپرسند که چه شغلی را انتخاب می‌کنی باز هم معلمی را انتخاب خواهم کرد، اظهار کرد: توصیه می‌کنم که به کسی آویزان نشوید چراکه این طناب پوسیده است و عزت تنها دست خداست.