اوشکایا نیوز

  • تاریخ: یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۸
  • شناسه خبر: 21701

اوشکایا گزارش می‌دهد؛

اسکویی ها درباره «طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان » چه‌نظری دارند؟

اسکویی ها خواستار اجرای فوری طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان» از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی شدند. ...

به گزارش اوشکایا،اهمیت طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان» که هم‌اکنون در مجلس درحال جمع‌آوری امضا برای بررسی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی است، ما را بر آن داشت که نظرات مردم  اسکو را در این خصوص جویا شویم.

همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد مردم از طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان استقبال خوبی کردند ولی نگرانی اصلی آنها این است که این طرح نیز به‌مانند سایر طرح‌های مشابه به آرشیو تاریخ منتقل شود و بین سایر طرح‌ها و قوانین بایگانی گردد.

درخواست اصلی مردم از نمایندگان مجلس تصویب سریع طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان و البته رصد عملیاتی شدن آن است. مردم نگران هستند که برخی مسئولان که منافع‌شان به‌خطر افتاده، در اجرای طرح سنگ‌اندازی کنند.

تقریباً تمام مردمی که نظرات آنها را جویا شدیم، یک خواست مشترک داشته‌اند آن‌هم اینکه خط قرمزی بین مسئولان وجود نداشته باشد و جزئیات بررسی‌ها به‌صورت دقیق به مردم اعلام شود.

در ادامه نظرات مردم اسکو را درباره طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان می‌خوانید؛

ضرورت تلاش نمایندگان مجلس برای تصویب طرح اعاده اموال نامشروع

یکی از جوانان اسکویی درباره این طرح گفت: اگر طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان به تصویب برسد مشکلات اقتصادی حل خواهد شد و امیدوارم با اجرای این طرح  امکانات به صورت عادلانه در اختیار همگان قرار گیرد.

وی در ادامه می‌گوید: از نمایندگان مجلس انتظار داریم تمام تلاش خود را برای تصویب این طرح انجام دهند و جزئیات بررسی این طرح را نیز به مردم بگویند.

یکی از تاکسیرانان اسکو نیز درباره این طرح می‌گوید:متأسفانه عده‌ای به ثروت‌هایی دست پیدا کردند که باید مشخص شود که این اموال از کجا آمده‌ و امیدوارم با تصویب واجرای این طرح ثروت بادآورده‌شان اعاده شود.

وی معتقد است: طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان اقدامی مؤثر در جلوگیری از فسادهای اقتصادی در کشور است و با اجرای این طرح حق به حق دار خواهد رسید وخیانتکاران مشخص شده و عدالت در جامعه اجرایی می‌شود.

یکی از دانشجویان دانشگاه پیام نور اسکو نیز در این ارتباط اظهار کرد:این طرح بسیار خوبی است با اجرای این طرح مردم می‌فهمند که دست‌هایی هست تا از بیت المال دفاع کند و تصویب و اجرای این حرکت باعث می‌شود تا برخی خود را در برابر قانون ببینند و نتوانند اموال بیت المال را غارت کنند.

وی درادامه می‌گوید:موضوع اقتصاد در جامعه اهمیت زیادی دارد و اجرای این طرح باعث می‌شود اموالی که به صورت نامشروع کسب شده به بیت المال برگردد.

طرح اعاده اموال نامشروع، محصول مطالبات حزبی و جناحی نیست

احمد علیرضا بیگی نیز در مورد طرح «اعاده اموال نامشروع» در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه بنده هم این طرح را امضا کرده‌ام و تعداد امضاها تاکنون به بیش از ۱۵۰ نفر رسیده است اظهار داشت: تعدادی از مسئولین نظام اسلامی با وجود اینکه مسئولیت داشته‌اند و امکان فعالیت آزاد تجاری نداشته‌ و از بیت المال حقوق گرفته‌اند، ثروت این افراد اعداد قابل توجهی را نشان می‌دهد که باید به این موضوع به صورت جدی رسیدگی شود.

وی با تاکید بر اینکه این افراد، نمی‌توانند از طریق فعالیت متعارف اداری به این ثروت دست یابند افزود: پس از اعتراضات اخیر، مجلس باید لزوماً نشان می‌داد که صدای این اعتراضات را شنیده است و با افرادی که فساد داشته و با راه نامشروع به مال و منال رسیده‌اند برخورد کند که این نشان از عزم و اراده مجلس است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از مسئولان با رانت اطلاعاتی که داشته‌اند، ثروت قابل توجهی را به دست آورده‌اند که این موضوع تا حدی می‌تواند عادی باشد ولی ثروت کلات قابل پذیرش نیست گفت: مردم در ۲۲ بهمن علی رغم نارضایتی‌ها حضور یافتند و مقام معظم رهبری هم در دیدار با مردم تبریز اعلام کرد که علی رغم پیشرفت چشمگیر در زمینه عدالت کم کاری شده است.

وی با اشاره به اینکه با وجود تمام نارضایتی‌ها مردم در ۲۲ بهمن و… حضور یافتند، ابراز داشت: ما باید به عنوان نمایندگان قاطبه ملت واکنش متناسبی به مطالبات ملت داشته باشیم که این طرح می‌تواند گامی بلند به سوی عدالت باشد.

بیگی با تاکید بر اینکه آسیب اصلی نظام، فساد و تبعیض است تصریح کرد: مجلس باید وظیفه نظارتی خود را عمل کند و افرادی را که به غیر حق به ثروت کلان از بیت المال رسیده‌اند، شناسایی و اموال نامشروع را اعاده کند لذا مجلس اراده کرده این موضوع را تصویب کند و مانع فراموشی شعارهای انقلاب در رفع تبعیض شود.

وی ضمانت اجرایی این طرح را مطالبه نمایندگان و مردم دانست و گفت: تاکنون طرح مشابهی به جامعیت و شفافیت این طرح وجود نداشته و این طرح نقش نظارتی مجلس را تقویت می‌کند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با تاکید بر اینکه این طرح حزبی و جناحی نیست افزود: همه گروه‌های سیاسی مجلس این طرح را امضا کرده‌اند چراکه طرح اعاده اموال نامشروع، محصول مطالبات حزبی و جناحی نیست.

بیگی در پایان تصریح کرد: مجلس در برابر آزمایش بزرگی قرار دارد و باید نمایندگان نشان دهند که صدای مردم و نهیب رهبر معظم انقلاب را شنیده و اراده دارد آسیب اصلی کشور را که فساد و تبعیض است، رفع کند که اگر غیر از این باشد جایگاه مجلس در نزد مردم تنزل می‌یابد.

انتهای پیام/