اوشکایا نیوز

  • تاریخ: سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۶
  • شناسه خبر: 21729

جشن نیکوکاری در مدارس شهرستان اسکو برگزار شد+تصاویر

جشن نیکوکاری در مدارس شهرستان اسکو برگزار شد و دانش آموزان اسکویی پیام همدردی را به هم نوعان نیازمند خود اعلام کردند. ...

به گزارش اوشکایا،یحیی نجابت ظهر امروز در مراسم جشن نیکوکاری  که به صورت نمادین در دبیرستان الزهراء اسکو برگزار شد با تبریک هفته احسان و نیکوکاری اظهار داشت: یکی از کارهای خیر و پسندیده که در دین اسلام بر آن تأکید شده است کمک به نیازمندان و هم نوعان است که ترویج تربیت عاطفی، احسان و نیکوکاری و انفاق در بین دانش آموزان را در پی خواهد داشت.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسکو برگزاری جشن نیکوکاری را در تقویت فرهنگ نوع دوستی و حمایت از نیازمندان مؤثر دانست و گفت: همه باید تلاش کنیم تا این آیین معنوی در سطح شهرستان به خوبی و با مشارکت گسترده مردم برگزار شود.

وی در ادامه با بیان اینکه احسان و انفاق شاخص‌ترین ویژگی اهل ایمان است  تصریح کرد: از منظر وحیانی قرآن شاخص‌ترین ویژگی اهل ایمان سبقت در انجام کارهای خیر و احسان و انفاق است.

مسلم رضایی نیز در این مراسم با اشاره به اقدامات کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای از بین بردن محرومیت در جامعه اظهار داشت: این نهاد مقدس نقش مهم و موثری در محرومیت زدایی از جامعه و توانمندسازی اقشار محروم داشته است.

وی افزود: مشارکت در این جشن، تمرین درس ایثار، انفاق، کمک به همنوع و نیز انسان دوستی می‌باشد که در آموزه‌های اسلامی به آن تاکید فراوان شده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان اسکو در ادامه خاطر نشان شد: امسال نیز همچون سنوات گذشته به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری، مراسم جشن نیکوکاری به مدت سه روز و با محوریت کمیته امداد امام خمینی (ره)، همزمان با سراسر کشور در شهرستان اسکو برگزار خواهد شد.

رضایی با تاکید بر توسعه فرهنگ نیکوکاری در جامعه افزود: نیکوکاری تنها بذل کمک‌های مالی نیست و محبت، صبر، ایمان، بخشش راه‌های گسترش نیکوکاری در جامعه است و کمیته امداد امام خمینی نیز به عنوان یک نهاد انقلابی توسط امام خمینی (ره) ایجاد شد تا در عرصه اجتماع، برای توسعه فرهنگ نیکوکاری حرکت کرده و بستری برای کمک به نیازمندان باشد.

 

انتهای پیام/