اوشکایا نیوز

  • تاریخ: سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۲
  • شناسه خبر: 21735

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی:

روستاهای بالای ۲۰ خانوار آذربایجان شرقی از اینترنت پرسرعت بهره مند می شوند

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی از واگذاری اینترنت پر سرعت به روستاهای بالای ۲۰ خانوار در استان خبر داد. ...

به گزارش اوشکایا،مهدی خرامش ظهر امروز در دیدار با  فرماندار شهرستان اسکو از واگذاری اینترنت پر سرعت به روستاهای بالای ۲۰ خانوار در استان آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: بیش از ۵۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان آذربایجان شرقی دارای اینترنت پرسرعت می باشد که بر اساس اهداف و برنامه های آتی وزارت در نظر است تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار در استان آذربایجان شرقی زیر پوشش اینترنت پرسرعت قرار گرفته و روستائیان عزیز در هر نقطه از استان بتوانند از خدمات شبکه دولت استفاده نمایند.

وی با اشاره به رویداد ۲۰۱۸ تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی و اینکه شهرستان اسکو و بالاخص منطقه گردشگری و توریستی کندوان مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی خواهد بود افزود : زیرساخت های ارتباطی در شهرستان اسکو مطلوب بوده و امیدواریم مشکل خاصی برای میهمانان وجود نداشته باشد که در صورت مشاهده یا گزارش موردی نقص ارتباطی آماده رفع مشکل در اسرع وقت می باشیم.

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی در ادامه خاطر نشان کرد: در حال شناسایی تمام نواقص و کمبود های شهرستان ها هستیم و با اجرای طرح همت تا پایان سال جدید این نواقص بر طرف و خدمات به شکل قوی ارائه خواهد شد.

و در پایان گفت: بنا داریم امکانات موجود در استان را به شکل برابر در سطح استان و شهرستان ها توزیع کنیم.

مرتضی محمد زاده نیز در این دیدار با تقدیر از مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات درجهت پیگیری دقیق مسائل ارتباطی اظهار داشت: در بحث ارتباطات و زیرساخت ها در شهرستان اسکو کارهای خوبی انجام گرفته و مشکل خاصی وجود ندارد و با توجه به اینکه بیشتر روستاهای شهرستان اسکو مهاجرت معکوس داشته و رشد جمعیتی برابر آمار سال ۱۳۹۵ داریم طبعاَ نیاز به اینترنت پر سرعت انکار ناپذیر خواهد بود.

فرماندار اسکو در ادامه خاطر نشان کرد: تعدادی از روستاهای شهرستان فاقد زیرساخت های اینترنتی بوده و مردم متقاضی این خدمت هستند که لزوم توجه جدی برای بهره مندی آنان از این فناوری ارتباطی احساس می شود.

انتهای پیام/