اوشکایا نیوز

  • تاریخ: شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۸
  • شناسه خبر: 21742

تصویب احداث ۶ مدرسه در شهر سهند

ساخت و تجهیز ۶ مدرسه ۱۲ کلاسه در سال تحصیلی آینده در هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی تصویب شد. ...

مجید خدابخش استاندار اذربایجان شرقی امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی اظهار داشت: تراکم عظیم جمعیت در مساکن مهر شهر جدید سهند، نیازمند اتخاذ تدابیر زیر ساختی از جمله ، مدرسه ، درمانگاه و غیره است.

وی افزود: با توجه به قرارگیری ۳۶ هزار نفر خانوار و حجم انبوه ساکنین در شهر سهند ، مردم این شهر با مشکلات متعددی از جمله کمبود فضاهای آموزشی مواجه هستند .

فرماندار اسکو نیز در این جلسه گفت: ۲۵ مدرسه دولتی در شهر سهند وجود دارد و با توجه به سر ریز جمعیت در این شهر جدید نیازمند ۱۴ مدرسه ۱۲ کلاسه هستیم .

محمدزاده همچنین افزود : استقرار پایه دوازدهم و کمبود فضاهای آموزشی و بازنشستگی ۷۰ نفر از نیروهای شاغل در منطقه در سال آینده ، این مجموعه را نیازمند توجه ویژه میکند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هم گفت : با برنامه ریزی ، هماهنگی و تلاش شبانه روزی همکاران ، برای استقرار پایه دوازدهم در سال تحصیلی اینده مشکلی نخواهیم داشت.

پاشایی همچنین ابراز کرد:دستگاه تعلیم وتربیت استان بر اساس ارزیابی وزارت آموزش و پرورش ؛ رتبه سوم کشوری را در شاخص های عمومی و اختصاصی کسب کرده است.

در این نشست اعلام شد : در استان ۳۷ پایگاه با دو هزار و هفتاد اتاق آماده استقبال و پذیرش از میهمانان فرهنگی در نوروز ۹۷ است.

انتهای پیام/