اوشکایا نیوز

  • تاریخ: پنج شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۰
  • شناسه خبر: 21781

سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی آذربایجان شرقی:

بازدید ۴۰ هزار نفر از روستای تاریخی کندوان

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی گفت: روستای تاریخی کندوان از نخستین روز سال جدید تا پایان روز هفتم فروردین پذیرای ۳۸ هزار گردشگر بوده است که رکورد بازدید گردشگران نوروزی استان را از آن خود کرده ...

فرشاد رستمی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: روستای تاریخی کندوان به عنوان یک اثر ثبت شده جهانی، به دلیل معماری خاص خود، شهرت خاصی داشته و به یکی از مقاصد پربازدید گردشگری آذربایجان شرقی تبدیل شده است.

وی افزود: روستای تاریخی کندوان یکی از روستاهای ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور است که علاوه بر اهمیت ملی به سبب معماری خاص خود در میان سه روستای صخره ای جهان قرار گرفته و شهرتی جهانی دارد. جاری بودن زندگی مردم به شیوه سنتی در این روستا، از ویژگی‌های خاص آن نسبت به دو روستای مشابه خود در دنیا است که به همین سبب هر ساله پذیرای گردشگران بسیاری از اقصی نقاط جهان است.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی با اشاره به استقبال گردشگران نوروزی سال ۹۷ برای گذراندن اوقات خود در روستای تاریخی کندوان، از این مجموعه تاریخی و گردشگری به عنوان پربازدیدترین روستای هدف گردشگری در استان نام برد و گفت: روستای تاریخی کندوان از نخستین روز سال جدید تا پایان روز هفتم فروردین پذیرای ۳۸ هزار گردشگر بوده است که رکورد بازدید گردشگران نوروزی استان را از آن خود کرده است.

رستمی، وجود آب معدنی گوارا، خانه‌های منحصر به فرد و کله قندی در میان صخره‌ها، آب و هوای مطبوع، لبنیات و عسل را از جاذبه‌های گردشگری کندوان اعلام کرد.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی هتل صخره ای کندوان و ۱۳ اقامتگاه بوم گردی را از دیگر جذابیت‌های کندوان برای گردشگران دانست که در نوروز ۹۷ به طور ویژه آماده پذیرایی از گردشگران، در فضایی سنتی است.

رستمی در پایان همراهی مردم ساکن در این روستا برای تسهیل حضور گردشگران را از عوامل مؤثر در جذب، ماندگاری و سفر دوباره آنان دانست و گفت: با اقدامات فرهنگی و تبلیغی اداره کل استان، فرهنگ گردشگرپذیری و مهمان نوازی به خوبی در این روستای شگفت انگیز نهادینه شده و زمینه مناسبی جهت تجربه زندگی روستایی را برای گردشگران فراهم ساخته است.