اوشکایا نیوز

  • تاریخ: شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۲
  • شناسه خبر: 21876

معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی:

جشنواره‌ منطقه‌ای فیلم و عکس در اسکو برگزار می‌شود

معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از برگزاری جشنواره‌ منطقه‌ای فیلم و عکس در اسکو خبر داد. ...

علی محرمی در نشست  هماهنگی برگزاری جشنواره‌ی منطقه‌ای فیلم و عکس در اسکو اظهار داشت: با توجه به سیاست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و تاکید بر تمرکززدایی برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری، اسکو میزبان برگزاری جشنواره‌ منطقه‌ای فیلم و عکس می‌شود.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: فرهنگ اساس و شالوده توسعه در جامعه بوده و ما اگر می‌خواهیم در زمینه‌های مختلف به توسعه پایدار برسیم، باید به توسعه فرهنگی و نقش و جایگاه فرهنگ و هنر در توسعه پایدار توجه و اهتمام داشته باشیم.

محرمی تصریح کرد: با توجه به اینکه در رویداد تبریز ٢٠١٨، شهرستان اسکو به عنوان یکی از محورهای گردشگری انتخاب شده است، باید از ظرفیت والای هنرمندان خود در تمام رشته‌های هنری در معرفی ظرفیت بالای گردشگری این منطقه استفاده کنیم.

وی در ادامه از شهرستان اسکو به عنوان قطب فرهنگی استان آذربایجان‌شرقی یاد کرد و افزود: شهرستان اسکو ظرفیت میزبانی جشنواره‌های ملی و منطقه‌ای را در خود دارد.

معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: در صورت برگزاری جشنواره منطقه‌ای فیلم و عکس سینمای جوان در این شهرستان، شاهد حضور و فعالیت فیلم‌سازان و عکاسان استان خود به همراه فیلمسازان ۱۰ استان در این منطقه خواهیم بود و این حضور و به تبع آن خلق آثار هنری ثمرات زیادی برای این شهرستان خواهد داشت و فرصتی پیش خواهد آمد تا ظرفیت بالای گردشگری شهرستان در قالب هنر به مردم معرفی شود.

مرتضی محمدزاده یز در نشست برگزاری جشنواره‌ منطقه‌ای فیلم و عکس اسکو  با اشاره به اهمیت برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در معرفی و شناساندن توانمندی‌ها و استعدادهای بالقوه‌ شهرستان و به فعلیت رساندن آنها، اظهار کرد: با توجه به سیاست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، بیشتر شهرستان‌های استان  میزبان رویدادهای مختلف فرهنگی و هنری شده‌اند و مسوولان شهرستان در تلاش هستند با برگزاری این رویدادها در مسیر توسعه‌ همه‌ جانبه‌ منطقه ‌شان گام بردارند.

وی گفت: با توجه به موقعیت خاص شهر سهند، که سومین شهر از نظر جمعیتی در استان و نزدیک‌ترین شهر به مرکز استان است و نیز با توجه به موقعیت شهر ایلخچی که مرکز استان را به جنوب استان متصل می‌کند، فرصت خوبی است که جشنواره‌ منطقه‌ای  فیلم و عکس در شهرستان اسکو برگزار شود.

فرماندار اسکو با بیان اینکه فرصتی پیش خواهد آمد  تا ضمن معرفی ظرفیت اصلی توسعه‌  شهرستان در خصوص گردشگری، زمینه برای توسعه‌ سایر بخش‌ها نیز فراهم شود همه‌ مسوولان حاضر در جلسه  را به حمایت، مساعدت و همکاری و مشارکت برای برگزاری هر چه بهتر این رویداد هنری فراخواند.

قلی‌زاده رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسکو نیز در این جلسه با ارائه‌ گزارشی از وضعیت سالن‌های نمایش شهرستان و تشکیل انجمن فیلم و عکس در شهرستان و نیز آغاز فعالیت این انجمن با برگزاری موفق اولین دوره‌ آموزش فیلم‌سازی اذعان کرد: شهرستان اسکو از ظرفیت خوبی برای این امر برخوردار است و امید است با راه‌اندازی مجتمع فرهنگی در آینده‌ نزدیک به این ظرفیت افزوده شود.

وی با اشاره به ساخت و تولید دو فیلم کوتاه و یک فیلم مستند در شهرستان طی سال گذشته، اظهار امیدواری کرد که برگزاری موفق این جشنواره می‌تواند زمینه‌ آشنایی هنرمندان شهرستان با اساتید برجسته‌ این رشته در سراسر کشور را فراهم ساخته و از این طریق امکان تولید آثار بهتری را فراهم آورد.

قلی‌زاده با بیان اینکه اکثر هزینه‌های برگزاری این جشنواره از طریق وزارتخانه و اداره کل متبوع تامین شده است، خواستار همکاری سایر دستگاه‌های فرهنگی و خدماتی شهرستان در تأمین هزینه‌هایی از قبیل اسکان، پذیرایی، ایاب و ذهاب و … شد.

انتهای پیام/