اوشکایا نیوز

  • تاریخ: یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۱
  • شناسه خبر: 21906

شهردار اسکو:

معرفی ظرفیت های گردشگری اسکو نیازمند حمایت مسئولان است

شهردار اسکو گفت:معرفی ظرفیت های اسکو در حوزه گردشگری نیازمند حمایت های ویژه مسئولان استانی و کشوری است و باید با برنامه ریزی جدی در اولویت امور قرار گیرد. ...

به گزارش اوشکایا،بابک شریفی با اشاره به نیازهای شهرهای نمونه گردشگری، بیان کرد: همکاری جهت تهیه طرح جامع گردشگری و نیز تهیه پروپزال برای رونق صنعت توریسم به منظور جذب اعتبارات خاص از محورهای دیگر برنامه های این شهرداری است.

وی گردشگری را یک اصل و فرآیند راهبردی دانست و با اعلام اینکه علاوه بر توجه به حضور گردشگر در شهر باید به نوع رفتار مسافران به طبیعت نیز توجه شود تا آیندگان از این نعمتهای خدادادی بهره مند شوند، اظهارکرد: در عین حال، نباید به کسب چنین عناوینی بسنده کنیم؛ بلکه باید با تلاشی مضاعف، در رسیدن به اهدافی که ترسیم کرده ایم، گام برداریم و این امر، نه تنها وظیفه مجموعه مدیریت شهری و شورای شهر است، بلکه همکاری و مشارکت شهروندان را نیز می طلبد.

شهردار اسکو با بیان اینکه تنها نباید در برخی از ایام پرتردد سال زنگ خدمات گردشگری به صدا در آید و شهر اسکو باید پذیرای گردشگران در تمام فصول سال باشد، اظهار داشت: تقویت زیرساختهای حوزه گردشگری و شعار تبدیل اسکو از معبر به مقصد گردشگری از اهداف شهرداری اسکو برای تقویت و توسعه گردشگری و افزایش اشتغال در این حوزه است.

وی در پایان با تأکید بر توسعه صنعت گردشگری در شهر با هدف کاهش آمار بیکاری و رونق کسب و کار، افزود: جاذبه های طبیعی و تاریخی شهر اسکو منحصر به فرد بوده و برای افزایش اشتغال باید به صنعت گردشگری بیش از پیش توجه شود.