اوشکایا نیوز

  • تاریخ: جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۹
  • شناسه خبر: 22021

استاندار آذربایجان شرقی:

شرکت عمران شهر جدید سهند به تعهدات خود عمل کند

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اجرایی شدن مصوبه های شورای آموزش و پرورش استان، گفت: در صورت عمل نکردن شرکت عمران شهر جدید سهند به تعهدات خود در خصوص ساخت مدارس تا مهر ماه جاری، مدیر عامل آن شرکت باید برکنار شود. ...

مجید خدابخش در جلسه شورای آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: طبق مصوبه اسفند ماه سال گذشته شرکت عمران متعهد شده تا آغاز سال تحصیلی جدید چهار مدرسه در شهر سهند احداث و تحویل آموزش و پرورش دهد.
وی با اشاره به تغییرات مدیریتی در شرکت عمران سهند، ادامه داد: با تغییر مدیریت، مصوبه ها تغییر نمی کند و مدیرعامل جدید شرکت عمران موظف به اجرایی کردن مصوبه های قبلی است.
خدابخش گفت: عملیات ساخت آزاد راه تبریز- سهند نباید بهانه ای برای به تعویق انداختن ساخت مدارس در شهر سهند شود.
وی اظهار داشت: ساخت مدرسه بر ساخت آزاد راه اولویت دارد و شرکت عمران موظف است به تعهدات خود تا مهر ماه سال جاری عمل کند.
استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: احداث ۳۵ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید سهند با اهداف اولیه ساخت این شهر منافات داشت، این درحالی است که برای وضع طبیعی آن مدارس به اندازه کافی وجود داشت.
وی تاکید کرد: با توجه به اینکه تعداد خانوارهای این شهر افزایش یافته است ما متعهد به ایجاد زیرساخت ها در این شهر هستیم و باید برای حل مشکلات این شهر تدابیر لازم اندیشیده شود.
خدابخش با اشاره به پیگیری های مستمر فرماندار شهرستان اسکو نسبت به کمبود مدرسه در شهر سهند، گفت: ایجاد مدرسه جزو اولویت های آموزش و پرورش استان قرار دارد و ضروری است تا مهر ماه ۶ مدرسه جدید به بهره برداری برسد.
وی ادامه داد: از مجموع ۶ مدرسه مصوبه اسفند ماه این شورا ۲ مدرسه توسط اداره کل نوسازی مدارس در حال احداث است که تا مهر ماه به اتمام می رسد.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی نوسازی مدارس آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: از مجموع ۳۴ باب مدرسه پیش بینی شده در شهر سهند ۲۵ باب در حال بهره برداری است و ۹ باب دیگر در حال احداث است.
داوود یاری با بیان اینکه ۱۶ هزار ۶۶۱ دانش آموز در این شهر مشغول به تحصیل هستند، افزود: از این تعداد ۵ هزار و ۳۰۰ دانش آموز در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند.
وی ادامه داد: بر اساس آمارهای موجود اگر از هر خانوار یک نفر برای تحصیل در این شهر ثبت نام کند در صورت تحصیل در مدارس تک شیفت ۱۰۰ واحدآموزشی و در صورت تحصیل در مدارس ۲ شیفته به ۵۰ واحد آموزشی نیاز است.