اوشکایا نیوز

  • تاریخ: جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۵
  • شناسه خبر: 22018

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی نوسازی مدارس آذربایجان‌شرقی:

شهر جدید سهند نیاز مند ۱۰۰ واحد آموزشی تک شیفته است

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی نوسازی مدارس آذربایجان‌شرقی گفت: اگر از هر خانوار یک نفر برای تحصیل در این شهر ثبت‌نام کنند، در صورت تحصیل در مدارس تک شیفته، ۱۰۰ واحد آموزشی و در صورت تحصیل در مدارس دو شیفته، به ۵۰ واحد آم ...

داوود یاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص وضعیت فضاهای آموزشی موجود و پروژه‌های شهر جدید سهند اظهار داشت: براساس آمار سرشماری سال ۹۵، جمعیت شهر سهند ۸۲ هزار و ۴۹۴ نفر بوده که شامل ۲۸ هزار و ۸۰۲ خانوار می‌شود که با توجه به این آمار، شهر جدید سهند هفتمین شهر پرجمعیت استان و پرجمعیت‌ترین شهر شهرستان اسکوست.

وی افزود: جمعیت شهر سهند در حال حاضر بالغ‌بر ۱۰۲ هزار نفر بوده و براساس آمارهای موجود، اگر از هر خانوار یک نفر برای تحصیل در این شهر ثبت‌نام کنند، در صورت تحصیل در مدارس تک شیفته، ۱۰۰ واحد آموزشی و در صورت تحصیل در مدارس دو شیفته به ۵۰ واحد آموزشی در سال‌های آینده نیاز خواهد بود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی نوسازی مدارس آذربایجان‌شرقی ادامه داد: به‌ طور کلی در شهر سهند ۳۴ باب مدرسه وجود داشته و ۲۵ باب مدرسه دیگر در حال بهره‌برداری و ۹ باب ساختمان مدرسه نیز در حال احداث است.

وی اضافه کرد: با وجود این آمار، ۱۱ هزار و ۳۶۱ دانش‌آموز در مدارس دولتی و ۵ هزار و ۳۰۰  دانش‌آموز در مدارس غیردولتی مشغول تحصیل بوده و در مجموع ۱۶ هزار و ۶۶۱ دانش‌آموز در شهر سهند مشغول تحصیل هستند.

یاری ادامه داد: ۱۷ باب ساختمان مدرسه توسط شرکت عمران و سایر نهادها ساخته‌شده و ۶ مدرسه توسط اداره‌کل نوسازی استان از محل اعتبارات استانی و  ۲ باب مدرسه دیگر توسط خیران مدرسه‌ساز و به‌صورت مشارکتی با همکاری نوسازی مدارس ساخته‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: به‌طور کلی ۲۵ باب ساختمان مرکز آموزشی در سهند فعال بوده که  ۳۸۶ باب کلاس تشکیل یافته و به طور فیزیکی در ۳۰۰ کلاس تشکیل می‌شود همچنین ۱۱ هزار و ۳۶۱ دانش‌آموز با ۲۹٫۴۳ درصد تراکم  مشغول تحصیل هستند که تراکم بسیار بالایی نبوده و نسبتاً مناسب است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی نوسازی مدارس آذربایجان‌شرقی ادامه داد: ۱۳ مدرسه ابتدایی دو شیفته، یک مدرسه دو شیفته، پنج مدرسه یک شیفته متوسطه اول و ۶ مدرسه یک شیفته متوسطه دوم در شهر سهند فعال است.

وی اضافه کرد: اطلاعات نشان می‌‌دهد که وضعیت اورژانسی نبوده و در صورت بالا رفتن جمعیت دانش‌آموز، با دو شیفته کردن مدارس، مشکل حل می‌شود.

یاری خاطرنشان کرد: اما برای برنامه‌های میان‌مدت و بلندمدت با توجه به آمار، جمعیت موجود نشان‌دهنده این است که به مدارس بیشتری نیاز خواهیم داشت و باید در این خصوص تدابیری اندیشیده شود.